Život se někdy může dostat do nepříjemného období, kdy bojujete s nějakým zdravotním problémem. A i zde je systém REGENSYS schopen v mnoha případech pomoci. 

Vedle pacientů s lymfedémem jsou zde i jiné indikace jak lymfodrenáž uplatnit. Najdou se ve všech chirurgických a interních oborech pro nemocné i zdravé. Např. před a po operaci se aktivuje lymfatický systém, aby následně nevznikal velký otok kolem jizvy, rána se lépe hojila a méně bolela. Zvláště se lymfodrenáž provádí na klinikách plastické chirurgie. V oblasti neurologie může být indikací lymfodrenáže syndrom bolestivosti hlavy. V cévním lékařství je velmi efektní při žilní nedostatečnosti či jako prevence proti křečovým žilám, zvláště v zaměstnání, kde se jen stojí nebo sedí; dále u sportovců s velkou zátěží dolních končetin. Samostatná kapitola jsou lymfatické masáže kosmetické pro zpomalení procesu stárnutí pleti, včetně obličeje a dekoltu. Oblíbená je i očista organizmu na jaře a na podzim, kdy se provádí lymfatická masáž alespoň 1x za měsíc. S tím je spojeno zvýšení úrovně imunitního systému. 

V případě, že pociťujete nepříjemné pocity pramenící ze špatné funkce lymfatického systému, doporučujeme vyhledat lékaře a konkrétní problém včas léčit.


POOPERAČNÍ STAVY

LYMFEDÉM


POONKOLOGICKÉ STAVY

(jsou-li K-markery v krevním vyšetření již negativní)

CHRONICKÁ ŽILNÍ NEDOSTATEČNOST, BOLESTI CÉVNÍHO PŮVODU


PROBLÉMY SPOJENÉ S DIABETES

TERAPIE ARTRÓZY


Při nízkotlaké masáži (20-60 mmHg) REGENSYS stimuluje lymfatický systém a oběhový systém masírováním nohou pomocí manžety naplněné vzduchem. Zlepšení vypouštění lymfatické tekutiny způsobí snížení akumulace vody v nohou. Z důvodu lymfodrenážního působení dochází ke zlepšení cirkulace krve a současně k zesílení imunitního systému.

Při vysokotlaké masáži nebo sportovní masáži (130 až 240 mmHg) je nejdůležitější účinek snížení svalového napětí. Výsledkem je zvýšený oběh krve a cirkulace živin. Akumulace tekutin v důsledku poškození svalů se zmenší. Masáž svalů před sportovním výkonem by měla být součástí přípravy. Vzhledem k tomu, že je již 10minutová masáž účinná, může být vykonána i během přestávky. Pravidelné používání významně přispívá k prevenci zranění.