Ženy to mají se správnou funkcí lymfatického systému rozhodně složitější než muži. Podle odborníků se zejména po třicítce začíná zpomalovat a jindy výkonný drenážní systém odpadních látek začne vynechávat, či stagnovat a je proto potřeba lymfu opět nastartovat.

Určitě tedy lymfatický systém můžete pokládat za jednoho z viníků nezdarů při zapeklité snaze zbavit se nenáviděných faldíků či důvod, proč nevysvětlitelně přibíráte na váze. Nefungující lymfatický systém může být rovněž důvodem nenáviděné celulitidy. Lymfatické masáže velmi úspěšně aktivují odvádění vody a tuků a mohou pomoci v hubnutí. Úžasný vliv má též na vypnutí pokožky, včetně kůže v obličeji. Lymfodrenáž je známé tajemství krásy některých světově známých žen, které se snaží "vnitřně detoxizovat".

Zpozornět byste měly už při prvních příznacích, jako jsou pocity celkové únavy a psychické nepohody, problémy čelit zátěži, častá infekční onemocnění, otoky v oblasti kotníků, obličeje a později i břicha. Špatně fungující lymfatický systém může totiž být mimo jiné příčinou hromadění přebytečných tuků, soli a vody v tkáních.

V Ayurvedě je lymfatický systém známý jako "rasa dhatu", což znamená "řeka života", Lymfatický systém působí podobně jako tekoucí řeka se složitými cestami, které odvádějí odpad z tkání a mízních uzlin pro podporu buněk imunitního systému. Váš lymfatický systém je pro podporu imunitního systému jedním z nejdůležitějších detoxikačních systémů, které v těle máte, tak udělejte vše proto, aby Vaše lymfa tekla volně a očistila tak tělo od veškerého odpadu, který se ve Vašich tkáních a mízních uzlínách  hromadí vlivem životního stylu a prostředí.


"S fungující lymfou, stanete se zdravou nymfou."

Bojuje proti nepříjemným otokům

Pomáhá při hubnutí a zmírňuje projevy celulitidy

Předchází závažnějším zdravotním problémům

Při nízkotlaké masáži (20-60 mmHg) REGENSYS stimuluje lymfatický systém a oběhový systém masírováním nohou pomocí manžet naplněných vzduchem. Zlepšení toku lymfatické tekutiny způsobí snížení hromadění vody v nohou. Z důvodu lymfodrenážního působení dochází ke zlepšení cirkulace krve a díky tomu současně i k posílení imunitního systému.

Při vysokotlaké masáži nebo sportovní masáži (130 až 240 mmHg) je nejdůležitější účinek snížení svalového napětí. Výsledkem je zvýšený oběh krve a cirkulace živin. Akumulace tekutin v důsledku poškození svalů se zmenší. Masáž svalů před sportovním výkonem by měla být součástí přípravy. Vzhledem k tomu, že je již 10minutová masáž účinná, může být vykonána i během přestávky. Pravidelné používání významně přispívá k prevenci zranění.