Sportovci i realizační týmy, které se o sportovce starají, vědí, jak masáž tělu pomáhá při regeneraci i rehabilitaci svalů. Ne všichni sportovci však mají pravidelný přístup k dobrému terapeutovi. Pravidelné používání lymfodrenážního přístroje REGENSYS podporuje odplavení odpadních látek a dodávku živin v celém lymfatickém a oběhovém systému. Zvýší celkovou zdatnost a zesílí svalovou regeneraci. Nejsou výjimky sportovců, kteří si lymfodrenáž dopřávají každý den. 

Pokud relaxujete se systémem REGENSYS, můžete i ve dnech odpočinku zlepšit dodávku kyslíku do plic. Nedávný výzkum ukázal, že rychlost krve během IPC (Intermittent Pneumatic Compression) se zvýšila o 45%. Pravidelná masáž IPC navíc posiluje imunitní systém. Šance na onemocnění během období, kdy musíte být na 100% fit a připraveni, je menší!


Ať už jste rekreační nebo profesionální sportovec nebo někde mezi nimi, schopnost pracovat s maximální efektivitou a vítězit je vzrušující i odměňující, avšak také velmi náročné pro Vaše tělo. Zranění, bolesti po cvičení, chronická bolest a napětí Vás mohou ve Vaši snaze velmi brzdit. Konkurenční výhoda, kterou potřebujete, spočívá v optimalizaci špičkového výkonu a rychlé regenerace. 

Masáž systémem REGENSYS je neinvazivní, rytmická technika, která zvyšuje tok lymfy o více než desetinásobek její normální rychlosti. Když se Váš lymfatický systém pohybuje volně a neomezeně, může účinně vymýtit metabolický odpad a dodat zdravé živiny, což umožňuje optimální výkon, snižuje bolesti a zlepšuje celkový rozsah pohybu. Doporučuje se, aby sportovci začlenili tyto masážní techniky do režimu regenerace po vypjatých sportovních výkonech a umožnili tak tělu rychlejší přípravu na další sportovní výzvu.


Odplavení kyseliny mléčné a regenerace před a po sportovním výkonu

Prevence zdlouhavého hojení možných zranění

Zlepšení transportu kyslíku ve svalech

Při nízkotlaké masáži (20-60 mmHg) REGENSYS stimuluje lymfatický systém a oběhový systém masírováním nohou pomocí manžet naplněných vzduchem. Zlepšení toku lymfatické tekutiny způsobí snížení hromadění vody v nohou. Z důvodu lymfodrenážního působení dochází ke zlepšení cirkulace krve a díky tomu současně i k posílení imunitního systému.

Při vysokotlaké masáži nebo sportovní masáži (130 až 240 mmHg) je nejdůležitější účinek snížení svalového napětí. Výsledkem je zvýšený oběh krve a cirkulace živin. Akumulace tekutin v důsledku poškození svalů se zmenší. Masáž svalů před sportovním výkonem by měla být součástí přípravy. Vzhledem k tomu, že je již 10minutová masáž účinná, může být vykonána i během přestávky. Pravidelné používání významně přispívá k prevenci zranění.


JEDEN Z PRVNÍCH PROFESIONÁLNÍCH SPORTOVCŮ, KTERÝ S NÁMI ZAČAL SPOLUPRACOVAT BYL PAVEL FRANCOUZ 

REPREZENTAČNÍ BRANKÁŘ, HRÁČ NHL KLUBU COLORADO AVALANCHE

"Naučil jsem se REGENSYS využívat pravidelně a je to znát opravdu po všech stránkách."

Pavel Francouz

profesionální hokejový brankář

Z výzkumu

"Zkoumali jsme, zda jeden 60minutový zákrok vnější pneumatické komprese s nižším tlakem (EPC) změnil vybrané mRNA související s vaskulárními, metabolickými, antioxidačními a zánětlivými účinky. [...] Akutní záchvat EPC přechodně upreguluje PGC-1α mRNA, přičemž současně zvyšuje koncentraci proteinů eNOS a NOx v rozsáhlých biopsických vzorcích," více zde.

"Cílem studie bylo zhodnotit peristaltickou pulzní dynamickou kompresi (PPDC) při snižování krátkodobého tlaku na práh bolesti (PPT) mezi sportovci olympijského výcvikového střediska po ranním tréninku. [...] Došli jsme k závěru, že PPDC je slibný prostředek pro urychlení a zlepšení regenerace po standardně agresivním tréninku, ke kterému dochází na olympiádě na olympijských sportovcích. " více zde.

"Účelem této studie bylo zjistit akutní účinky jediného záchvatu peristaltického pulzního EPC na funkci periferního potrubí a odporovou tepnu. [...] Akutně, celá končetina, nižší tlak EPC zlepšuje endoteliální funkci potrubní tepny systémově, ale pouze zlepšuje RH průtok krve lokálně (tj. stlačené končetiny)." více zde.

Studií bylo prokázáno, že sportovci, kteří před plánovaným chirurgickým zákrokem absolvovali čtyři procesy lymfatické masáže v týdnu před zákrokem, měli rychlejší hojení po operaci. Lymfatická masáž totiž vyčistila lymfatický systém včetně uzlin a zrychlila proudění lymfatické tekutiny v celém těle, tím se snižuje edém a naopak zvýší tok léčebných lyfocytů těla. více zde

Ačkoli existují důkazy, že masáž může zmírnit bolest ve zraněných svalech, jak masáž ovlivňuje buněčnou funkci, zůstává neznámá. K posouzení účinků masáže podstoupilo masážní terapii kvadricepsu 11 mladých mužů po cvičení. Bylo zjištěno, že masážní terapie byla klinicky prospěšná snížením zánětu a podporou mitochondriální biogeneze u kosterních svalů, které byly akutně poškozeny cvičením. více zde

Cílem studie bylo zhodnotit vliv fyzikálních metod lymfodrenáže (PMLD), manuální lymfodrenáže (MLD), terapie Bodyflow (BF) a lymfodrenáže hlubokou oscilací (DO) při regeneraci posttexce svalů předloktí sportovců smíšených bojových umění (MMA). více zde